Infolinia

Aktualności

02/10/2013
/

Festiwal komiksu – synergia słowa i obrazu

W dniach 4-6 października ATLAS Arena zamieni się w mekkę koneserów i pasjonatów komiksu, gier wideo i kultowych retro-komputerów, a to za sprawą 24 Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Po raz trzeci sponsorem imprezy, odwiedzanej przez tysiące miłośników sztuki komiksowej, jest Grupa ATLAS.

Odwiedzający Festiwal znajdą wśród stoisk wystawienniczych „Strefę ATLASA”. Goście będą mogli wykonać wspólne zdjęcie z SuperAtlasem, komiksowym superbohaterem-wykonawcą, który razem z „Henrykiem Glazurnikiem” służy radą tynkarzom, malarzom i glazurnikom na łamach firmowego magazynu „ATLAS Fachowca”. Specjalne atrakcje ATLAS przygotował dla dzieci, które będą mogły spędzić czas kolorując komiksy z Atlasowym bocianem i biorąc udział w warsztatach i konkursach z nagrodami.

1 października w ATLAS Arenie odbyła się konferencja prasowa, na której spotkali się organizatorzy imprezy i sponsorzy. Przedstawiono program Festiwalu oraz jego gości specjalnych, wśród których znajdą się Don Rosa (jeden z twórców komiksu z Kaczorem Donaldem) czy Grzegorz Rosiński (pierwszy rysownik legendarnej serii „Thorgal”).

ATLAS wspiera fachowców, ale nie ograniczamy się do branży budowlanej. Wspieramy profesjonalistów i pasjonatów sportu i tak samo też czynimy w świecie kultury i sztuki – mówił po konferencji Jacek Michalak, wiceprezes firmy ATLAS. – Sztuka współczesna i literatura mogą mieć wiele obliczy. Jednym z nich jest komiks, synergia słowa i obrazu, połączenie skondensowanej treści, esencji przekazu werbalnego z grafiką, niejednokrotnie wyróżniającą się oryginalnością kreski rysowniczej, kolorystyką czy symboliką. Komiksy mogą być formą rozrywki, ale niosą również bardzo dużą wartość edukacyjną, na przykład opowiadając o wydarzeniach z naszej historii.

ATLAS od lat angażuje się w działania wspierające kulturę i sztukę. Pod patronatem największego polskiego producenta materiałów chemii budowlanej odbyły się m.in. koncert Jana Lisieckiego „Teraz Polska!” oraz Rubinstein Piano Festival 2013 w Filharmonii Łódzkiej. ATLAS wspomógł wydanie albumu Elżbiety Towarnickiej, światowej sławy śpiewaczki operowej i udzielił wsparcia publikacji bajki Waldemara Wolańskiego „O żabce, co nie została królewną” oraz wystawieniu jej adaptacji na deskach łódzkiego Teatru Lalek Arlekin.