– Linia produkcyjna fabryki w Grodnie, zaprojektowana przez atlasowy Dział Inwestycji, jest najbardziej uniwersalną linią w GRUPIE ATLAS – mówi Tomasz Skalski, wiceprezes zarządu GRUPY ATLAS ds. operacyjnych. – Umożliwia paletyzowanie wyrobów w workach z trzech niezależnych instalacji mieszających, przeznaczonych do produkcji mieszanek cementowych i gipsowych. Paletyzowanie jest zautomatyzowane, czynność tę wykonują roboty przemysłowe. Największy z nich jest najszybszym robotem w Europie – może ułożyć do 1650 worków na godzinę. Roboty zastąpiły ludzi przy najcięższych pracach fizycznych.
Wraz z zakładem produkcyjnym powstały hale magazynowe, infrastruktura transportowa, pomieszczenia biurowe i zaplecze sanitarno-socjalne.
– Po trzech latach wizja obu partnerów się spełniła – mówi Henryk Siodmok, prezes GRUPY ATLAS. TAJFUN dokonał wielkiego skoku technologicznego, ATLAS zyskał przyszłościowy rynek. To są wymierne korzyści, które już przekładają się na wymiar biznesowy. Ale, jak sądzę, razem udało się nam znacznie więcej. Pokazaliśmy, że wiara w przedsięwzięcie i chęć wspólnego działania potrafią góry przenosić.
– Wszyscy na ten zakład czekaliśmy – mówi Romuald Matiukiewicz, prezes zarządu TAJFUNA. – Załoga, żeby nie trzeba było przychodzić do pracy na trzy zmiany – do tego w soboty, niedziele – i dźwigać ręcznie tych ciężkich worków. Klienci, żeby nie czekać w kolejce po nasze produkty. Wreszcie właściciele TAJFUNA i ATLASA, dla których ta inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwijaniu wspólnego biznesu. Cieszę się, że atlasowi specjaliści byli pomocni zarówno w wyposażaniu nowego zakładu, jak i we wprowadzaniu nowoczesnych technologii. Dzięki wysiłkowi wielu osób – zarówno z Białorusi, jak i z Polski – TAJFUN staje się liderem technologicznym.
Gdy w GRUPIE ATLAS otwierana jest nowa fabryka, lokalna społeczność zawsze otrzymuje prezent – karetkę pogotowia. Tak było również w Grodnie. Tamtejsze pogotowie ratunkowe otrzymało samochód marki Gazela model UNI MED 3591 z pełnym wyposażeniem, o wartości 50 tysięcy USD.