Raport Społeczny Grupy Atlas
Grupa Atlas opublikowała swój pierwszy Raport Społecznej Odpowiedzialności będący też Raportem Otwarcia. Raport Społecznej Odpowiedzialności Atlas to pierwszy na krajowym rynku raport polskiego producenta z branży wytwarzania materiałów chemii budowlanej poświęcony odpowiedzialności społecznej. Raport otwarcia Grupy Atlas przygotowany został zgodnie z międzynarodowym standardem raportowania Global Reporting Initiative.
Raport jest częścią procesu tworzenia strategii Grupy Atlas, implementacji jej planów działania i oceny wyników. Przygotowany został zgodnie z wytycznymi do raportowania w kwestii zrównoważonego rozwoju Global Reporting Initiative (GRI) w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Raport Grupy Atlas jest na poziomie B+ (Poziomy Aplikacji GRI) i został zweryfikowany przez zewnętrzną, niezależną jednostkę – PricewaterhouseCoopers oraz Global Reporting Initiative. Jest także zgodny z planowanymi zmianami legislacyjnymi w Unii Europejskiej, w tym w szczególności z planowaną Dyrektywą o ujawnianiu pozafinansowych danych przez firmy działające na terenie Unii Europejskiej.
W raporcie zaprezentowano podstawowe informacje o wszystkich podmiotach gospodarczych tworzących Grupę Atlas oraz o działaniach CSR podejmowanych przez firmę. Oparty jest na 31 wskaźnikach dotyczących kwestii ekonomicznych, zrównoważonego rozwoju, zatrudniania, praw człowieka oraz zarządzania i odpowiedzialności za produkt.
Grupa Atlas systematycznie pracuje w celu utrzymania pozycji lidera na rynku materiałów budowlanych oraz zwiększenia udziałów rynkowych w każdym z krajów, gdzie dostępne są wyroby oferowane przez firmę
Budując silną, stabilną i stale rozwijającą się organizację wiele uwagi poświęcamy zagadnieniom ekologii. Jakość wyrobów, ochrona środowiska, racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych oraz bezpieczeństwo i higiena pracy są podstawowymi elementami strategii działania i rozwoju Grupy.
W 2012 roku Grupa Atlas przystąpiła do inicjatywy na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju Global Compact, potwierdzając tym samym, że praktyki biznesowe zakorzenione w uniwersalnych zasadach przyczyniają się do tworzenia bardziej stabilnego, sprawiedliwego i zintegrowanego rynku światowego oraz pomagają budować cieszące się dobrobytem i rozwijające się społeczeństwa.
Obecnie 79% z 250 największych firm świata przedstawia raport CSR, zaś 4% z nich włącza go do całościowego raportowania. Spośród raportujących 77% z 250 największych firm świata używa standardów GRI.