25/05/2014
/

I Miejsce dla Pawła w Pucharze Świata Medemblik/ Holandia

EUROSAF Champions Sailing Cup – Medemblik (NED)

Paweł Tarnowski zdobył Złoty medal Pucharu Świata w Medemblik. Nasz Windsurfer obronił tytuł z zeszłego roku i drugi raz z rzędu wygrał Puchar Europy! Na podium stanął nie tylko Paweł Tarnowski, całe zawody zostały zdominowane przez Polaków, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.

Poniżej wypowiedź Pawła bezpośrednio po wygranej, jeszcze przed ceremonią medalową:

Mam dobrą nowinę 🙂

Ostatnie dwa tygodnie były dla mnie bardzo intensywne. Byłem świeżo po zawodach i sukcesie w Pucharze Świata we Francji,  a już czekały mnie kolejne dwie ważne imprezy:

Regaty Pucharu Polski „Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego”, które odbyły się 16-18.05.2014 w Pucku oraz Regaty Pucharu Europy „EUROSAF Sailing Champions Cup”, które odbyły się w Holenderskim Medemblik.

W Pucku na zawodach Pucharu Polski stanąłem na drugim stopniu podium, natomiast Puchar Europy wygrałem podtrzymując tym samym tytuł z zeszłego roku.

Regaty „EUROSAF Sailing Champions Cup” odbyły się w dniach 20-24.05.2014. Tam ścigaliśmy się już w ścisłej światowej czołówce. Zawody były bardzo wymagające. Odbyło się jedenaście wyścigów, zarówno w mocnym jak i słabym wietrze.
Od początku narzuciłem wysokie tempo wygrywając dwa pierwsze wyścigi. Mimo to przez pierwsze trzy dni, w klasyfikacji generalnej czaiłem się koło piątego miejsca . Przedostatniego dnia zaatakowałem podium i już w wyścigu medalowym broniłem złotego medalu.
Wygranie regat Pucharu Europy to dla mnie kolejny wielki sukces w tym sezonie, tym bardziej że w holenderskim Medemblik wygrałem drugi raz z rzędu. Tak jak w zeszłym roku, zostawiłem za sobą aktualnego mistrza Olimpijskiego Doriana van Rijsselbergha (który był faworytem zawodów. To jego akwen i jego klub), brązowego medalistę z Londynu Przemysława Miarczyńskiego i wielu innych utytułowanych zawodników.

Radość jest podwójna, ponieważ całe podium należało do Polaków – zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet. Drugie miejsce zajął Piotr Myszka, a trzecie Przemysław Miarczyński. W kobietach wygrała Zofia Klepacka (brąz na IO w Londynie), drugie miejsce zajęła Małgorzata Białecka, a trzecie Kamila Smektała.

EUROSAF był dla nas ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, które na początku lipca odbędą się w Turcji . Właśnie na tę imprezę celujemy ze szczytem formy i jak na razie idzie całkiem nieźle 🙂